Az épített környezetben található díszítéseken végzett restaurálások, rekonstrukciók
- 2013-2014
- Kecskemét, Városháza díszterem:
a díszítőfestés és a Székely Bertalan falfestményeinek restaurálása
Székely Bertalan hat falfestménye restaurálásra került. A díszterem díszítőfestésének helyreállítása restaurátori módszerekkel történt. - 2009-2014
- Budavári Nagyboldogasszony / Mátyás templom, Budapest:
a figurális falképek és a teljes díszítőfestés restaurálásaAz Aranyokker Restaurátor Bt. 2009 és 2014 között újította fel a templom teljes belső festését. Restaurálásra kerültek Lotz Károly, Székely Bertalan és Patay László művészi falképei, 660 m2 összfelületen. Schulek Frigyes és Székely Bertalan által tervezett, 11000 m2-nyi díszítőfestés és aranyozás túlnyomó része restaurátori módszerekkel lett felújítva, a jelentősen sérült, - illetve megsemmisült területeken rekonstrukciós díszítőfestés és aranyozás készült. Restaurálásra kerültek továbbá a fából készült díszes oltárok és a neves festők által készített táblaképek is.
- 2008-2009
- Dorottya-ház - Hauszmann csarnok, Budapest:
díszítőfestés rekonstrukciójaA kutatóablakokban feltárt festékmaradványok és a fővárosban a Hauszmann csarnok keletkezésének idejében készült analógiák figyelembevételével történt a rekonstrukciós díszítőfestés.
- 2006-2009
- Keleti pályaudvar, Budapest:
A Lotz-teremben 1900 m2 felület díszítőfestésének és aranyozásának rekonstrukciója, valamint a stukkómárvány oszlopok restaurálása 60 000 lap aranyfüst-lemez felhasználásával megújult a csarnok díszítőfestése a már 2004-ben restaurált kilenc falfestmény környezetében.
- 2005
- Győri zsinagóga:
díszítőfestés rekonstrukciója, restaurálásaA XIX. században épült zsinagóga a XX. század második felében használaton kívül állt. Ez idő alatt a belső díszítőfestése jelentős károsodásokat szenvedett. A 2005–2006 évben történt felújítás során az Aranyokker Bt. restaurátorai elvégezték a kupola, az oldalfalak, a karzataljak rekonstrukciós festését. Az előcsarnok mennyezetének és a karzataljak egyes részeinek átvételi állapota alapján lehetőség nyílt e területek restaurátori módszerekkel történő helyreállítására.
- 2005
- Szegedi pályaudvar
Kacziány Ödön mennyezeti festményének restaurálása, díszítőfestés rekonstrukcióA vasútállomás teljes körű felújítása során a volt resti mennyezetén egy festmény keltette fel az érdeklődést. A teljesen elsötétedett alkotásról a restaurálás során kiderült, hogy Kacziány Ödön (1852–1933) festőművész 1902-ben készült „Bacchans Lakoma” című pannója. Szakszerű restaurálás után a festmény eredeti helyére került vissza. A MÁV Zrt. példaértékű törekvése kapcsán lehetőség nyílt a volt resti mennyezeti díszítőfestése egy részletének rekonstrukciós helyreállítására archív dokumentumok alapján.
- 2004
- Magyar Tudományos Akadémia székháza, Budapest:
díszterem XIX. századi díszítőfestésének restaurálása2004-ben elkezdődött a Magyar Tudományos Akadémia dísztermének felújítása. Tárgyévben az északi karzatszakasz XIX. századi díszítőfestésének restaurálása készült el.
- 2004
- Keleti pályaudvar, Budapest:
Lotz Károly és Than Mór falfestmények restaurálásaA 200 m2 összfelületű falfestményegyüttes alkotói Than Mór és Lotz Károly voltak, a képek keletkezési ideje 1884. A második világháborúban, Budapest ostroma során a falképek súlyos károsodásokat szenvedtek. Az ötvenes években a képeket restaurálták. Az akkori felújítás bizonyos részleteit jelen felújítás is megőrizte. A restaurálás jelentősen hozzájárult az Európában is egyedülálló pályaudvari csarnok eredeti megjelenésének helyreállításához.
- 2001-2003
- Szent István Bazilika, Budapest:
négy kis kupola és a koronázópárkány díszítőfestése2001–2003 között került sor az épület négy kiskupolájának és a templomtér oldalfalainak restaurálására. A kiskupolákban és a koronázópárkányon 2000 m² XIX. századi díszítőfestés rekonstrukciója, restaurálása történt.
- 2001
- Fővárosi Operettszínház:
rekonstrukciós munkák - 2001
- Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, volt Wenckheim palota:
palotaszint díszítőfestésKivitelezésre került az arany- és ezüstszalon, a központi fogadó, a kis és nagy táncterem, a tükörfolyosó és a zenekari karzat díszítőfestésének és parapetjeinek restaurálása.
- 2000
- Madách Imre Gimnázium, Budapest:
Stetka Gyula mozaikjainak restaurálásaA műalkotások restaurálásakor a konzerváláson és tisztításon kívül az esztétikai helyreállítás során az elhullott és tönkrement mozaikszemek az eredeti anyaghasználatnak megfelelően lettek pótolva, illetve cserélve.
- 2000
- Gödöllői Királyi Kastély:
díszítőfestett falburkolat restaurálása - 1999-2000
2002 - Szent Mihály templom, Budapest:
barokk freskó és díszítőfestés feltárás és restaurálás részmunkákAz egyszínű falfestés alól a feltárást követően a barokk kori freskó teljeskörű restaurálása.
- 1999
2002-2006 - Kazinczy utcai zsinagóga, Budapest:
díszítőfestés rekonstrukciójaMegadott tervek alapján elkészült a zsinagóga belső díszítőfestésének és aranyozásának rekonstrukciója mintegy 2000 m2 felületen.
- 1998
- Miniszterelnöki Hivatal szolgálati lakások:
díszítőfestésA lakások falfelületeinek egyedi tervezésű színvilágú és kialakítású díszítőfestése.
- 1998
- Központi Papnevelő Intézet, Budapest:
lépcsőházi díszítőfestés
A lépcsőházban lévő valódi márvány tagozatok megjelenésének megfelelő ecsetmárvány utánzatú festés készült.
- 1997
1999 - Lórév: Ikonosztáz
festmények restaurálása, valamint ecsetmátvány felületek rekonstrukciója - 1993
- Brüsszeli Magyar Misszió:
belső díszítések rekonstrukciója - 1993
- Uránia Filmszínház, Budapest:
díszítőfestés felújításaDíszítőfestés helyreállítása restaurátori módszerekkel, gipszszobrászati és díszítőfestési rekonstrukciók.
- 1993
- Szt. Flórián templom, Budapest:
díszítőfestés és Medveczky Jenő falképek restaurálása - 1993
- Nyírkarász: Ikonosztáz
ecsetmárvány felületek rekonstrukciója - 1991
- Saxlehner palota, Budapest:
Lotz Károly freskók restaurálása